Bugün - 29 Ocak 2020 Çarşamba
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Yazar Detayları

SELAHATTİN SAYGINER “Karış Karış Kahramanmaraş“

SELAHATTİN SAYGINER  “Karış Karış Kahramanmaraş“ - KENDİMİZE GELELİM BEYLER!

KENDİMİZE GELELİM BEYLER!
Yazı Tarihi: 30 Eylül 2019 Pazartesi

  Her zaman söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Bu şehir öyle şehirlerden bir şehir değildir. Kahramanmaraş’ımız tarihiyle kültürüyle coğrafyasıyla yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle cennetten saklı bir köşedir. Bir asır önce ecdadımızın eşi benzeri olmayan destansı mücadelesi ile sadece bu şehir değil bir ülke kurtulmuş ve ümmetin geleceği için işaret fişeği ateşlenmiştir. Şimdi bu şehre ümmetin ihtiyacı var.

  “ Onun için Kahramanmaraşlı olmak bir farklılıktır ve bu farkında lığın farkında olmayan herkese bu farkında lığı fark ettirmek için mücadelemize devam etmeliyiz”

    Bunu “Tevhit, Adalet ve Özgürlük” bağlamından çıkmadan bıkmadan bıktırmadan, usanmadan usandırmadan, erinmeden erindirmeden, yormadan yorulmadan, kırmadan dökmeden, ürkmeden fakat gerekirse de fincancı katırlarını ürkütene kadar söylemeye yazmaya, konuşmaya konuşturmaya devam edeceğiz. Çünkü bu şehir medeniyetimizin mihenk taşıdır. Bu taşı yerinden oynatmaya ve değiştirmeye ne kimsenin gücü yeter, nede Duyarlı Sütçü İmamın ve Rıdvan hocanın torunları olarak müsaade ederiz.

    Bu şehir de temizlik görevlisi ve işçi olmak bile önemli bir şereftir, diğer tüm görevler zaten çok ağır bir sorumluluktur. Sorumluluk sahibi olan herkes sorumluluğunu bilmek zorundadır. Sorumsuzluk yapanlar bu şehre ve ecdadımızın emanetine en büyük ihaneti yapanlardır. Emanete hıyanetlik yapanlarında yeri tarihin çöplüğüdür. Kahramanmaraş için “Medeniyetimizin ve Kültürümüzün Başkenti Kahramanmaraş” unvanını kazanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

   Onun için her zaman doğru bildiğimiz doğruları, doğru mekân ve zamanda söylemek, yanlışların da karşısında olmak imani sorumluluğumuzdur.        

    Kahramanmaraş’ımızın kaderimidir, bedduamı almıştır bilinmez ama bildiğimiz bir gerçek var ki fazla bir sahibimiz yok. Sorumluluk sahibi olanlarda da maalesef ekip ruhu yoktur. Hele hele eski siyasetçilerle yeni siyasetçilerin, eski başkanlarla yeni başkanların hatta aynı partiye mensup mevcut başkanların çoğunluğunun bir araya gelip bu memleketin meselelerini çözme gibi bir dertleri yoktur. Neden çünkü mevcut problemlerin bir kısmının kaynağı kendileri de ondan.

   Bireysel alanda gayet başarılıyız. Ekip ve takım çalışmasında her nedense hep çuvallıyoruz. Örneğin güreşte dünya şampiyonları çıkarırken futbolda nal topluyoruz. İşin vahimi bireysel alanda başarılı olanlarda bu şehirde yaşamak istemiyorlar. Burada tüylenip dışarıda uçmaya ve yaşamaya devam ediyorlar. Yani burada kazanıp dışarıda yiyorlar ve sefa sürüyorlar. En iyimser durumla cenazelerde ve bayramlarda boy gösteriyorlar.

   Eski başkanları, vekilleri ve siyasileri halkın arasında görmek ne mucize. Eski yöneticilerle yeni yöneticilerin bir araya gelmedikleri zaten bir gerçek.  Bu şehir ne Antep ne Adana ne de Kayseri’dir. Burası yiğitlerin ve Kahramanların harman olduğu Kahramanmaraş’tır.

“Kahramanmaraş acı ile tatlı arasındaki her şeydir.” Problem; acılarımızı şifaya, tatlılarımızı muhabbete dönüştürecek yöneticilerin olmamasıdır.

   Seçimlerin üzerinden altı ay geçmesine rağmen hala birilerinin yeni yönetimi kabullenmediğine şahit oluyoruz. Gerçi altı aylık süreye rağmen kadroların hala oluşturulamamasını nereye koymak gerekirse!

  Halk arasında sanki belediye farklı bir partiden alındı eleştirileri yapılıyor. Aynı parti içerisinde bile gruplaşmaların her zaman olduğuna şahit oluyoruz. Buna son günlerdeki yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları damgasını vurmuş durumda. Umarız bir an önce bulanık sular durulur. Yoksa bulanık suda avlananların eline fırsat geçmiş oluruz. Bilsinler ki bu kadim şehre bulanık su içirmeye çalışanlar bir gün zehir içerler.

     Artık Memleketimizin yeni Şehri-Emini Hayrettin Güngör’dür. Nedense onun etrafında bir türlü kenetlenemedik. Yok, Göksunlu yok kendini beğenmiş tepeden atanmış birisi vs. Lütfen Beyler biz kabul etsek de etmesek de beş yıllığına o artık şehri-emin. Beş yıl boyunca bu kadim şehir için ona destek olmuyorsak da bari köstek olmayalım. Bu kadim şehri şu siyasetçiler, bu başkancılar, yeniler eskiler diye, bölmeyelim lütfen. Bu görevleri hem bu gün hem de dün sizden çok daha iyi yapacak hep birileri vardı ve olmaya da devam edecektir. Has bel kader mevcut siyasi sistem ve menfaat gruplarının desteği ile bu görevlerdesiniz. Lütfen kadim şehrimize zarar verecek davranış ve uygulamaları bırakın.

  Sorumluluk makamında olanların bile her fırsatta mevcut durumdan şikâyet ettiklerine şahit oluyoruz. Sizler şikâyet makamı değil icraat makamısınız. Bilin ki hepiniz ” REİS ÖMER” sayesinde o koltuklardasınız. Bu halkın gözünden ve gönlünden hiçbir kaçmıyor.

    Bu şehirden bir Poyraz esti geçti, İlk Büyükşehir Belediye Başkanı olarak KOÇ yaptıkları ve yapamadıkları, hataları ve sevapları ile tarihe geçti.

   Tüm yöneticiler için önemli olan görev sonunda, halkın arasında rahatça dolaşıp dolaşamadıklarıdır. Öğle, ya da ikindi namazını Ulu Cami’de kılıp Kıbrıs meydanına kadar rahat yürüyebiliyorlarsa ve Trabzon Bulvarında geziyorlarsa mesele yoktur, gerisi Allah’la kendi arasındaki meseledir.

   Güngör başkanda Belediye içerisindeki belirsizliğe bir an önce son vermelidir. İşe belediye binasının girişinden ve içerisinden temizlik yaptırarak başlamalıdır. Halk değişimi ve dönüşümü daha belediyeye adım atar atmaz fark etmelidir.İmanlı, Ehliyetli, Liyakatli ve alanında uzman yeni yöneticileri bir an önce sahaya sürmesi lazım. Bu kadim şehir sizlerden çok şey beklemiyor.  Seçim manifestosunda taahhüt edilen, Kanaat önderleri ve STK ‘larla diyalog içinde olmanızı, Kent konseyleri, Mahalle Meclisleri’ni bir an önce hayata geçirmenizi ve ORTAK AKLI devreye sokmanızı ve Gönül belediyeciliği Misyonuyla gönüllerine dokunulmasını bekliyor. Bunlar yapılırsa imkânlar dâhilinde hizmet arkasından gelecektir.

 “Şimdi yöneticileri rahat bırakalım ki bu şehir, Yeni Şehri-Emin Güngör’le Gün Görmek istiyor.”                                                                                                                                          

                                                                                                      Selahattin SEVMEZ

 

 
İletişim E-Posta: www.gonulradyo.com - Telefon: 05304261616
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

AK(P)’NİN P’Sİ!
ADAM GİBİ ADAM OLMAK!
TAŞLAŞMIŞ YÜREKLER VE TAŞ MEDRESE!
BU RÜZGÂR BİTMEMELİ
UNUTMAK İHANETTİR!
KİTABI KİTABINA UYDURMAK!
BU ŞARKI BURADA BİTMEZ
KAHRAMANMARAŞ'TA DEPREM !
KENDİMİZE GELELİM BEYLER!
YA YAPACAĞIZ YA DA YAKACAĞIZ !!
ÖMERLER ARANIYOR!
AŞURE’DE BİR LEZZET TANESİ OLABİLMEK !
KENT KONSEYLERİ NEDEN YOK !
NEYİN KURBANIYIZ!
KASKİ ‘DE SULAR NEDEN BULANIK
15 TEMMUZ RUHU
“AK Partinin Kurtuluş Reçetesi”
BEKA İÇİN İSTANBUL’MU!
BÜYÜK KÖYDEN BÜYÜK ŞEHRE
VAKİT 3G VAKTİDİR
GÜNGÖR’LE GÜN GÖRMEK
SON VİRAJ
KARIŞ KARIŞ KAHRAMANMARAŞ
Diğer Yazarlar

“KARDEŞ KARDEŞE BORÇ VERMEZ”
İSLAM EKONOMİ MODELİNİN İLKE VE AMAÇLARINA TARİHSEL BİR BAKIŞ
YALAKALIĞIN MODASI GEÇMİYOR
HAYAT MI? SEN Mİ?
ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ NE YAPMAK İSTİYOR?
EN ACI
AK(P)’NİN P’Sİ!
LİYAKAT
YÜCE ERDEMLERLE GÜZEL GÜNLERE
Doğunun İnsan Tezi
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Adaleti Nedir? (1)
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1595 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü272 Kişi (%13 )

Toplam 2077 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1932 - Türkçe ezanın ilk defa Fatih Camii'nde okutulması
2006 - Şiddetli soğuklar
1923 -  Atatürk'ün Latife Hanım İle Evlenmeleri.
1970 -  "Akdeniz Oyunları" Kurucusu Mısır'lı Muhammet Tahir Paşa'nın İstanbul'da Ölümü ve Zincirlikuyu'ya Gömülüşü.
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Evlat kokusu, cennet kokusudur.
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,22ms