Bugün - 6 Aralık 2019 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Yazar Detayları

SELAHATTİN SAYGINER “Karış Karış Kahramanmaraş“

SELAHATTİN SAYGINER  “Karış Karış Kahramanmaraş“ - ÖMERLER ARANIYOR!

ÖMERLER ARANIYOR!
Yazı Tarihi: 16 Eylül 2019 Pazartesi

On beş yılın sonunda    Ülkemizin ve özellikle Ak partinin  içine düştüğü sarmalın temel sebeplerinden biriside siyasilerin, teşkilatların ve yerel yöneticilerin vatandaşlarla , STK’lar ve kanaat önderleri  ile  aralarındaki yeterli diyalogların sağlanamaması ve “ORTAK AKLIN “devreye sokulamamasıdır.. Bu bir vebaldir ve buna engel olanlardan hesabı sorulmalıdır. Bunu da kim soracak ayrı bir konu tabii. Tek bir Reis hangisine yetişsin ki!

   Yeni bir başlangıç olarak Reis’in geçenlerde teşkilatlarına seslenerek ; ”Bize Ömerler Lazım, İşte biz bu Ömer’leri bulduğumuz zaman şu anda geldiğimiz konumdan çok daha farklı bir konuma Allahın izniyle çıkacağız. Teşkilatlarımızı Kanaat Önderleriyle güçlendireceğiz.“ demesi Tabi’i ki çok önemli bir gelişmedir ve bir itiraftır.  Ama çok geç kalınmış bir durumdur. 

   Ak parti ilk kuruluş misyonunu kaybetmeden ” Ömer’leri ve Kanaat Önderlerini” ve gerçek inanmış insanları bu güne kadar bırakın kadrolarına katmayı sadece dinlese, inanın böyle bir duruma düşmezdi. Zararın neresinden dönerseniz kardır derler ama bu farklı bir durum. Diyelim ki Ömer’leri bulmaya karar verdik, bunu kim yapacak. AK parti içindeki AKP’liler buna müsaade edecek mi, ya da AK partililer Ömer’lere ne kadar tahammül edecekler. 

   Bazı vatanını, bayrağını ve medeniyetini seven samimi insanların bu çağrı karşısında sorumluluk üstlenip etrafındaki “Ömerleri” yetkili makamlara! Tavsiye ettiklerinde bu yetkili makamlar bu Ömerler hakkında ne tür dosyaları meydana çıkaracaklar ve sütün içinde ak kaşık arayacaklardır. Ak partiye ve bürokrasiye çöreklenmiş FETÖ ve METÖ ( MENFAAT TERÖR ÖRGÜTLERİ) vari derin yapılanmaların Ömerlerin önüne ne engeller çıkaracağını görmemek için bu güne kadar olanlardan bi haber olmak lazım.

   Gerçekte asıl büyük ÖMER sizsiniz Sayın Cumhurbaşkanımız. Öncü lider Ömer olduktan sonra küçük Ömerleri bulmak çok ta zor olmasa gerek. Ya aşağıdan yukarıya doğru yâda yukarıdan aşağıya doğru yardımcı Ömerlerin iş başına gelmesi için ehliyet liyakat sahibi kanaat önderlerinden toplumda karşılığı olan insanların tespit edilmesi gerekir. Israrla göreve talip olanları değil görev almak istemeyenleri bulup ikna etmek gerekir diye düşünüyorum.

   Yalnız şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum.  Sayın Cumhurbaşkanımız sizi ayrı bir seviyor ve destekliyoruz ama bu çok iddialı bir talep gelin bu arzunuzu siyaset alt yapısını tamamen düzeltmeden daha fazla dillendirmeyelim. Siyasi partiler yasası ve etik yasası çıkmadan, tabanda gerçek temsili yet oluşmadan, Ömer’lerimizi piyasaya çıkarıp yıpratmayalım. Zaten günümüzde Dinimizin bazı kavramlarına  ( Hizbullah, Cihad, Cemaat )vb. sahip çıkamadık, bari Öner’lerimizi kirletmeyelim. Bırakın Siyasette Alt yapısı hazır olmadan bu ismi kullanmayalım. Önce siyaseti gelebiliyorsa Ömer çizgisine getirelim.

  Şu ilahi uyarıya da kulak vermek zorundayız. “Bir toplum kendi özünde olanı değiştirmedikçe, Allah o topluluğu hidayete erdirmez.”(Rad-11 )

Müslüman olduğunu iddia eden biz Müslümanlar önce özümüze dönmek ve verdiğimiz sözü hatırlayarak sahih İslam anlayışına dönmek zorundayız. Bireysel değişim sürecinden sonra ancak toplumsal olarak değişebiliriz. Bireysel ve toplumsal değişim ve dönüşümden sonra Allah o topluluğun samimiyetine göre hükmünü verecektir. Allah hiçbir şahıs veya topluluğa zulmetmez.  Zulmü ancak insanlar kendi nefislerine ve birbirlerine yapar.

 Aramızda hak, hukuk ve adaleti gözeten, ehliyet ve liyakat sahibi Ömerler muhakkak vardır. Yalnız bunları mevcut teşkilatların kadroların ortaya çıkarması çok zor gibi gözüküyor. Ömerleri tek başına mevcut parti teşkilatları bulup ortaya çıkaramaz. Çıkarsa da o Ömerlerin korunup kollanması kim tarafından yapılacak bunlar çok önemli konulardır.

Bu konuda büyük Ömer(REİS) kendisi çok güvenilir özel bir ekip kurmalı ve sahada tarama yapmalıdır. Onların korunup kollanması da belli kriterler çerçevesinde yine merkezi yönetim tarafından yapılmalıdır. Yoksa çok kısa sürede METÖ’ ler tarafından linç edilmesine sebep olur ki buda “Ömer “müessesinin çok ciddi yara almasına neden olur.

 

   Ak partinin yerel seçimler öncesi yayımladığı on bir maddelik seçim manifestosu arasında çok önemli bir yer tutan “Mahalle Meclisleri”  bir an önce hayata geçirilmelidir.

    Mahalle Meclisleri, Kent Konseyleri, stk’lar ve üst çatı kuruluşları olan Platformlar vb gibi  sivil ayağı olan örgütlerin aktif çalışmaya başlaması şüphesiz tüm ülkenin menfaatine olacaktır. Asıl olan Ömerler bu meclislerden test edilerek çıkacak ve yönetime katılacaklardır. Tabi mevcut çarkın arasında değişim dönüşüme uğratılmazlarsa.

   Şu an Şehri-Eminimiz olan Hayrettin Güngör Başkan’dan bu konuda da çok büyük bir beklentimiz var. Hayrettin Başkan hala Ömerlerini bulamamışken teşkilatlar için yeni Ömerler bulmak kolay gibi durmuyor.
   Buradan Büyükşehir Belediye başkanımıza, Ak parti il yöneticilerine seslenmek istiyorum. Geliniz cesaretli olalım ve Ömerleri bulabilmek için önce Ömerlere kendi kalbimizde yer açalım. Yeni Ömerler hiçbir zaman bizleri koltuklarımızdan etmez.

    Kahramanmaraş’ımız öyle şehirlerden bir şehir değildir.  Bu şehir için gerekirse mevcut konumlarımızdan fedakârlık yapabilmek erdemdir. Yöneticilerimiz; Tarihimize kültürümüze örf adet ve geleneklerimize sahip, liyakatli, ehliyetli, birileri olmalıdır.  Kahramanmaraş’ımızdaki stk ‘ lar ve kanaat önderleriyle istişareli çalışarak bu memlekete değer katacak projelere imza atılmalıdır.

    Ak partinin kurtuluş reçetesi daima STK’lar ve kanaat önderleriyle istişare içerisinde (ORTAK AKLI) ön planda tutmasıyla mümkündür.


                                                               Selahattin SEVMEZ

 

 

 
İletişim E-Posta: www.gonulradyo.com - Telefon: 05304261616
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

TAŞLAŞMIŞ YÜREKLER VE TAŞ MEDRESE!
BU RÜZGÂR BİTMEMELİ
UNUTMAK İHANETTİR!
KİTABI KİTABINA UYDURMAK!
BU ŞARKI BURADA BİTMEZ
Kahramanmaraş’ta Deprem!
KENDİMİZE GELELİM BEYLER!
YA YAPACAĞIZ YA DA YAKACAĞIZ !!
ÖMERLER ARANIYOR!
AŞURE’DE BİR LEZZET TANESİ OLABİLMEK !
KENT KONSEYLERİ NEDEN YOK !
NEYİN KURBANIYIZ!
KASKİ ‘DE SULAR NEDEN BULANIK
15 TEMMUZ RUHU
“AK Partinin Kurtuluş Reçetesi”
BEKA İÇİN İSTANBUL’MU!
BÜYÜK KÖYDEN BÜYÜK ŞEHRE
VAKİT 3G VAKTİDİR
GÜNGÖR’LE GÜN GÖRMEK
SON VİRAJ
KARIŞ KARIŞ KAHRAMANMARAŞ
Diğer Yazarlar

“KARDEŞ KARDEŞE BORÇ VERMEZ”
İSLAM EKONOMİ MODELİNİN İLKE VE AMAÇLARINA TARİHSEL BİR BAKIŞ
YALAKALIĞIN MODASI GEÇMİYOR
HAYAT MI? SEN Mİ?
ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ NE YAPMAK İSTİYOR?
EN ACI
TAŞLAŞMIŞ YÜREKLER VE TAŞ MEDRESE!
LİYAKAT
Kafa Karışıklığı
Doğunun İnsan Tezi
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Adaleti Nedir? (1)
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1594 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü272 Kişi (%13 )

Toplam 2076 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1474 - Ali Kuşçu'nun Vefatı
2006 - Kuzey Rüzgarlarının Başlaması
1525 - Fransa Kralının Kanuni'den Yardım İstemesi
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,23ms