Bugün - 23 Ağustos 2019 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

TEMSİLİ BAŞKAN HURİYE NAZ BAYRAM OLDU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle başkanlık koltuğunu Huriye Naz Bayram’a bıraktı.

Gündem Haberi - 23 Nisan 2019 Salı - 13:04
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle başkanlık koltuğunu Huriye Naz Bayram’a bıraktı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Başkanlık makamında gerçekleştirilen 23 Nisan Temsili Başkanlık programına gelen çocuklar Başkan Güngör’e çiçek takdim ettiler.

Programda bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: “23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı. Cumhuriyetimizin kurucu Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklarımıza bayram olarak hediye etmiştir. Biz bunu coşkuyla kutluyoruz. Biraz önce de il protokolümüzle birlikte kutladık. Bu aynı zamanda son yıllarda uluslararası katılımla oldu. Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından çocuklar geliyor ve bu bayramı kutluyorlar. Biz de bu günü coşkuyla kutluyoruz ve Huriye Naz Bayram’ı bugün Belediye Başkanı yapıyoruz” diye konuşarak Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Huriye Naz Bayram’ı başkanlık koltuğuna oturttu.

Başkanlık koltuğuna oturan Temsili Başkan Huriye Naz Bayram ise yaptığı açıklamada: “23 Nisan, Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Egemenlik ateşini yaktığı bağımsızlığa ulaşmak için başlattığı mücadelenin en önemli adımıdır. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk 23 Nisan’ı geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara armağan etmiştir ve dünyada tek çocuk bayramıdır. Bayramı kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyor ve bu sevinci tüm dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz. Bayramımız kutlu olsun. Dileğim sevgi, barış ve huzur içerisinde dostluk ve kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır” dedi.

BAŞKAN GÜNGÖR’E TEŞEKKÜR

Temsili Başkan Huriye Naz Bayram sözlerinin devamında: “Sayın Başkanım, kıymetli basın mensupları; Bu duygu ve düşüncelerle sizlerin huzurunda bu güzel vatanı bu güzel bayramı bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize sonsuz teşekkürler ediyor,  minnet ve saygıyla anıyoruz. Bugün bana koltuğunu devrederek onurlandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör Beyefendiye teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

YENİLENEBİLİR ENERJİYE ÖNEM VERECEĞİZ

Temsili Başkan Huriye Naz Bayram, projelerine ilişkin yaptığı açıklamada sözlerine şöyle devam etti: “Başkan olarak Kahramanmaraş’ımızı daha çok tanıtmak ve turizmde atılım yapmak için etkinlikler yapacağım. Şu ana kadar yapılan çalışmaları daha da ileriye taşıyacağım.

Değerli basın mensupları biz dünyayı gelecek nesillere bırakmak için emanet aldık. Dolayısıyla çevreyi ve doğayı korumak zorundayız. Bunun için atık maddelerin geri dönüşümüne ağırlık vereceğim. Bu bağlamda yenilenebilir enerji kaynakları olan güneş ve rüzgar enerjisinden faydalanarak doğanın korunmasına katkı sağlayacağız. Biliyorsunuz güneş ve rüzgarlı havalar Kahramanmaraş’ımızda çok, değerlendirmek gerek. Ayrıca fabrika atıklarının Aksu Çayı’na atılmayıp, arıtma tesislerine getirilerek doğaya verilen zararın nüne geçeceğiz. Bununla birlikte Aksu Çayı ıslah çalışması yapıp çevresine halkımızın güzel vakit geçireceği millet bahçesi yapacağız.”

TASARIM VE BECERİ ATÖLYELERİ

Temsili Başkan Huriye Naz Bayram beleidye olarak eğitim yatırımlarına devam edeceklerini kaydederek: “ Değerli basın mensupları belediye olarak eğitim alanında da projelerimiz var. Hedef 2023 eğitim vizyonu çerçevesince okullarımızın fiziki ortamlarının iyileştirilmesi, çocuklarımızın sahip olduğu yeteneklerin ve etkili bireylerin uygulama düzeyiyle kazanılması için tasarı beceri atölyeleri yapılmasını sağlayacağız. Bunun ilk adımını kendi okulumda hayata geçirmek için ilgili daire başkanına talimat vererek atacağım.

Sayın Başkan Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu’nun arka bahçesinde spor etkinlik alanı düzenlenmesini, okul bahçesine tasarım ve beceri atölyeleri yapılmasını istiyorum. Bunun için gereğinin yapılmasını rica ederim. Şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Değerli basın mensupları bunlar belediyemizin gerçekleştireceği projelerden sadece bir kaçı. Bizim gayretlerimiz, halkımızın da destekleriyle daha birçok uygulamalara imza atacağız inşallah. Maraş’ımızı kültür, turizm ve sanayi başta olmak üzere birçok alanda sahip olduğu potansiyelini yatırımlarla destekleyeceğiz. Bu hedefle 7’den 70’e tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapacağız. Her şey halkımız için. Bu inanç ve barışla çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile halkımızın desteklerini bekliyor, tekrar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sizlere de beni dinlediğiniz için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

Temsili Başkan Huriye Naz Bayram’ın yaptığı açıklamanın ardından Başkan Güngör, çocuklara çeşitli hediyeler vererek bayramlarını kutladı.

Temsili Başkanlık programına Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu Müdürü Murat Demirci, Öğretmen Zeliha Tarakçı ile veliler de katıldı.

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Kahramanmaraş, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Hayrettin, Güngör, 23, Nisan, Ulus,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
‘Şehrimiz Ülke Sınırlarını Aşıyor’
DULKADİROĞLU GENÇLİK MERKEZİ’NDE PTT HİZMETİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan siyam ikizleri ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan siyam ikizleri ile bir araya geldi
Kültür Elçileri Kahramanmaraş’ta
Yumaklıcerit’e Taziye Evi
İki çocuğun kavgası ölümle bitti
Mevlit okumak için toplandılar evin zemini çöktü
Diğer Başlıklar

Kahramanmaraşlılar Büyük İlgi Gösterdi
‘Şehrimiz Ülke Sınırlarını Aşıyor’
DULKADİROĞLU GENÇLİK MERKEZİ’NDE PTT HİZMETİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan siyam ikizleri ile bir araya geldi
Kültür Elçileri Kahramanmaraş’ta
Yumaklıcerit’e Taziye Evi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Lübnan'da
İki çocuğun kavgası ölümle bitti
Mevlit okumak için toplandılar evin zemini çöktü
Akciğerinde çivi çıktı
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1582 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü271 Kişi (%13 )

Toplam 2063 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1519 - Barbaros Hayreddin Paşa?nın Cezair?i fethi.
1703 - III. Ahmed?in Tahta çıkışı
1574 - Şeyhülislâm Ebusuud Efendinin vefatı
1514 - I. Selim'in Çaldıran'da Şah İsmail'i Yenmesi
1703 - Sultan II. Mustafa'nın Yerine Kardeşi Şehzade Ahmet (III. Ahmet)'in Tahta Çıkarılması
1923 - Lozan Barış Antlaşması'nın Büyük Millet Meclisince Onaylanması
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,22ms