Bugün - 24 Ağustos 2019 Cumartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Konuları Tartışılıyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) koordinesindeSudan Khartoum Üniversitesi ve Cezayir Tlemcen Üniversitesi işbirliğinde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Lojistik Derneği, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla düzenlenen “2023 Hedefleri Doğrultusunda Uluslararası Ticaret ve Lojistik” temalı “2.Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim Ekonomi ve Siyaset Kongresi” (KAYES) KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış oturumuyla başladı.

Gündem Haberi - 12 Nisan 2019 Cuma - 12:14
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) koordinesindeSudan Khartoum Üniversitesi ve Cezayir Tlemcen Üniversitesi işbirliğinde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Lojistik Derneği, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla düzenlenen “2023 Hedefleri Doğrultusunda Uluslararası Ticaret ve Lojistik” temalı “2.Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim Ekonomi ve Siyaset Kongresi”  (KAYES) KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış oturumuyla başladı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Kongrenin açılış konuşmasını Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan yaptı. Hayatın her alanında iyileştirilmesi gereken noktaların analiz edilmesinde üniversitelere büyük görevler düştüğünü ifade eden Vali Özkan, bireysel ve toplumsal hedeflerin tespitinde bu tür kongrelerde yürütülen çalışmaların önemli olduğunu söyledi.

Multidisipliner bir anlayışla düzenlenen bu çok yönlü kongreye katkı sunan herkesi tebrik eden Vali Özkan, KAYES kongresinin ilimiz, ülkemiz ve insanlık için verimli olması temennisinde bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ise batı ve doğu kavramları üzerinden dünya ekonomisinin tarihsel sürecini ve mevcut durumunu değerlendirdi. Milletvekili Kılıç, eğitim, teknoloji ve bilimin dünya ile yarışmada önemine vurgu yaptı.

KAYES’e katkı sunan isimlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ise “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin sorunlarını görüyor, analiz ediyor ve bu sorunları ulusal ve uluslararası akademik zeminlerde tartışarak çözüm yolları arıyoruz.” diye konuştu.

Uluslararası ticaretin ülke ekonomisindeki yerine ve önemine değinen Rektör Can, sağlıklı bir lojistik sisteminin hem ulusal hem uluslararası ticareti canlandırarak önemli ölçüde ekonomik imkânlar sağlayacağını ifade etti. Büyüyen ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda lojistik alanında kapsamlı yenilikler yapılmasının gerekliliğini vurgulayan Rektör Can,  KAYES’in bu kapsamda çok büyük faydalar sağlayacağını düşündüğünü belirtti.

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı ve KSÜ İİBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Örnek ise 2. Uluslararası KAYES Kongresine ilişkin bilgiler verdi. Kongrenin ülkemizin Afrika ülkeleriyle özellikle Sudan ve Cezayir’le ticari, akademik ve siyasi işbirliğine büyük katkılar sunacağını söyleyen Prof. Dr. İbrahim Örnek,  kongrede 10 farklı ülkeden akademisyenin 127 bildiri sunacağını belirtti.

Kongre kapsamında Kahramanmaraş’a özel “TÜRKOĞLU Lojistik Merkezi” ve Sudan ve Cezayir’le ticari ilişkilerin ele alınacağı “Uluslararası Ticaret” başlıklı iki özel oturum düzenleneceğini aktaran Prof. Dr. Örnek, bunun yanı sıra iki gün boyunca 28 akademik oturumda 127 bildiri sunulacağını söyledi.

Protokol konuşmaları kapsamında Cezayir Tlemcen Üniversitesinden Dekan Pr. Mohammed Benbouziane ve Sudan Khartoum Üniversitesinden Dekan Dr. Elwasila Saeed Elamin Mohamad birer konuşma yaparak Türkiye ile işbirlikleri ve üniversitelerinin mevcut durumuna ilişkin bilgiler verdiler.

Protokol konuşmalarının ardından “Türkoğlu Lojistik Merkezi” başlıklı özel oturuma geçilirken oturumun başkanlığını KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Gümüşer yaptı. Oturumda konuşmacı olarak; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. Lojistik Daire Başkanı Mehmet Altınsoy, TCDD 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Gaziantep 7. Bölge Müdürü N. Seyyit Miçillioğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Yatırımları Genel Müdürlüğünden Yakup Civil yer alırken, oturumun son bölümünde Omsan, Medlog, Arkas ve Limak lojistik firmalarının temsilcileri de söz aldılar.

Oturumun tamamlanmasının ardından katkı sağlayan isimlere protokol üyeleri tarafından katılım belgeleri takdim edildi. 2. Uluslararası KAYES Kongresi, öğleden sonra gerçekleştirilen oturumlarla devam etti.

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Kahramanmaraş, Sütçü, İmam, Üniversitesi, (KSÜ), İktisadi, İdari, Bilimler, Fakü,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Kahramanmaraşlılar Büyük İlgi Gösterdi
‘Şehrimiz Ülke Sınırlarını Aşıyor’
DULKADİROĞLU GENÇLİK MERKEZİ’NDE PTT HİZMETİ

DULKADİROĞLU GENÇLİK MERKEZİ’NDE PTT HİZMETİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan siyam ikizleri ile bir araya geldi
Kültür Elçileri Kahramanmaraş’ta
Yumaklıcerit’e Taziye Evi
İki çocuğun kavgası ölümle bitti
Diğer Başlıklar

AKEDAŞ’TAN AĞAÇ KATLİAMI
Bakan Gül'den Emine Bulut açıklaması!
Cuma hutbesinde faiz vurgusu
Eski eşi tarafından kızı önünde boğazından bıçaklanan Emine Bulut'un son görüntüsü ortaya çıktı: Ölmek istemiyorum
Kahramanmaraşlılar Büyük İlgi Gösterdi
‘Şehrimiz Ülke Sınırlarını Aşıyor’
DULKADİROĞLU GENÇLİK MERKEZİ’NDE PTT HİZMETİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan siyam ikizleri ile bir araya geldi
Kültür Elçileri Kahramanmaraş’ta
Yumaklıcerit’e Taziye Evi
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1582 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü271 Kişi (%13 )

Toplam 2063 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1514 - Çaldıran zaferi
1516 - Mercidâbık zaferi
1923 - Lozan Barış antlaşmasının TBMM tarafından tastiki
1516 - I. Selim'in Mercidabık'ta Memlükleri Yenmesi
1851 - Osmanlı Hükümeti'nin Palmer ve Goloschimid Şirketleriyle Bir Sözleşme İmzalayıp Borç Para Alması
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
İlim, kendini bilmektir.
(Yunus Emre)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,22ms