Bugün - 17 Kasım 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

“Kahramanmaraş aşkımız, Dulkadiroğlu sevdamız”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı ve cumhur ittifakı ve Ak Parti adayı Necati OKAY Gönül Radyo Yönetim Kurulu başkanı Selahattin SEVMEZ in sorularını cevapladı.

Gündem Haberi - 25 Mart 2019 Pazartesi - 16:22
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı ve cumhur ittifakı ve Ak Parti adayı Necati OKAY Gönül Radyo Yönetim Kurulu başkanı Selahattin SEVMEZ in sorularını cevapladı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

     Necati Okay ilk beş yılda yapılanları, devam eden projeleri ve yeni dönemde yapılacakları Gönül Radyo aracılığı ile tüm Dulkadiroğlu seçmenine anlattı.

    Dulkadiroğlu olarak dezavantajlı bir konumda olduğumuzu biliyoruz, fakat bu ilçeye olan sevdamız bizi avantajlı konuma getirmektedir dedi. “Belediye işi gönül işidir ve biz bunu beş yıldır yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

  Yeni dönemde kentsel dönüşüm, kırsal kalkınma projeleri, kooperatifler, kültürel kalkınma projeleri, turizm kalkınma projeleri gibi hamleleri yaparak Dulkadiroğlu’nu dezavantajlı konumdan çıkarıp avantajlı konuma geçireceklerini ifade etti.

  Başkan Okay’ın konuşmalarından ana başlıklar şöyle.

“EŞİT ŞEKİLDE HİZMET ETMEYE ÇALIŞTIK”

    Necati Okay, geçtiğimiz  “Bu beş yıllık süreçte Dulkadiroğlu Belediye Başkanı olarak yapmış olduğumuz hizmetlerde ne Doğu’nun ne Batı’nın Belediye Başkanı olarak değil, tüm Dulkadiroğlu’nun Belediye Başkanı oldum. Vatandaşlarımıza eşit şekilde hizmet etmeye çalıştım. Hiçbir vatandaşımıza hiçbir ayrımcılığımız söz konusu olmadı. Kim gelirse gelsin kim ararsa arasın cevap bulmuştur. Buda bizim bu beş yıl içerisindeki en büyük özelliğimizdi. Kolay ulaşılabilir bir belediye başkanlığı yaptım. İnşallah bu yeni dönemde de gerek cep telefonlarımızdan gerekse belediyeye geldiklerinde aracısız görüşme imkânları bulacaklardır” dedi.


  “YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Bu seçim sürecinde beş yıllık icraatlarımızın bir muhasebesini yapma imkânımız var ve bundan dolayı da Dulkadiroğlu’nun tüm cadde ve sokaklarında çok şükür bu beş yıl içerinde yapmış olduğumuz icraatlarımızı görme imkânı bulduk. Vatandaşlarımız da bunun farkında. Dulkadiroğlu genel olarak beş yıl önceki Dulkadiroğlu değil. Beş yıllık zamanı iyi değerlendirdiğimiz için her yerde başımız dik, alnımız açık  bir şekilde gezmeye devam ediyoruz. Seçimler, seçim zamanında yapılan iki üç aylık çalışmalarla kazanılmaz, geriye dönük olarak beş yıl içerisinde ne yaptığınız çok önemlidir. Eğer bu beş yıllık zamanı gece gündüz demeden çalışarak, dolu dolu geçirdiyseniz hizmet noktasında, çok rahat dolaşabilirsiniz. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Vatandaşlarımızın bize ilgi ve alakaları da bizleri ziyadesiyle memnun ediyor.

  “BÜTÜN MAHALLELERİMİZİN İHTİYAÇ GÜNDEMİ DEĞİŞTİ”


Beş yıl öncesine göre  bütün mahallelerde gündemin değiştiğini söyleyen Okay şöyle devam etti, “ Beni çamurdan kurtar, asfalt yap, kilit parke yap şeklinde çok duyum alıyorduk. Gerek şehir merkezlerinde gerekse kırsal alanlarda bu hizmeti biz yüzde 80 oranında ziyadesiyle karşıladık. Bizim şehir merkezinde sorunumuz kalmadı. Bizler vatandaşın sıkıntısı neyse onu giderme adına onu yaptık ve bu beş yıl içerinde 478 kilometre sıcak asfalt yapmışız. Şehir merkezi ve kırsal mahallelerimiz dahil. Tam 603 kilometre kilit parke, 240 kilometre stabilize yol çalışması yapmışız. 150 kilometre yeni yol açmışız Dulkadiroğlu’nda. Dulkadiroğlu ilçemizde 103 mahallemiz var, ortalama 3 ya da 4 tane muhtar adayı var, 13 tane muhtar adayı olan mahallelerimiz de var. Bu muhtar adaylarının hepsiyle ayrı ayrı toplantılar yaptık. 300’den fazla toplantı düzenledik, bütün mahallelerimizi ziyaret ettik. Bu da bize geniş bir alana kendimizi ifade etme imkânı verdi. Beş yıl öncesine şimdi bütün mahallelerimizde gündem değişti.” 

  “PROJEMİZİN HER ŞEYİ HAZIR”

Okay, “Dulkadiroğlu yeni mahallelerin oluştuğu bir bölge. Hep konuştuk yeni bir ilçe kuruluyor ve bu ilçeye belediye binası, kaymakamlık binası lazım. Kamunun gücüyle bir sinerji oluşturup bunların etrafına yeni imar planları yaparak yeni bir şehrin temelini atacağız dedik. Göreve gelir gelmez bu konuyla ilgili yoğun bir çalışma yaptık. Neticesinde 50 dönümlük bir alanda Kamu Külliyesi projemizi yaptık ve yüzde 99 oranında bitirdik. Diğer kurumların hepsi de Kamu Külliyesi’nin içinde olacak. Vatandaşlarımızın Tapu Müdürlüğü’nün uzakta olması noktasında serzenişleri vardır, Tapu’nun da Kaymakamlık binasının içerisinde yeri var. Tüm kurumlarımızla çok rahat bir şekilde hem belediyecilik hem de kamu hizmetini vatandaşlarımız alacaklar. Yerini stratejik olarak seçtik, şartlar iyileştirilirse şehirler doğuya doğru da büyür dedik. Şartları iyileştiriyoruz ve şehirlerin doğuya doğru da büyüdüğünün emarelerini bizim bölgemizde net bir şekilde görmekteyiz. Divanlı Mahallesi’nde belki de bölgemizde ilk olacak, bu bölge aynı zamanda kentsel sit alanı, bu kentsel sit alanına uygun bir şekilde bir kentsel dönüşüm projesi hazırladık. Bu Divanlıdaki projemizin her şeyi hazır, artık kazma vurulacak hale getirdik. Üç etap halinde yapacağız ve birinci etabın her şeyi hazır. Kümbet Parkı’ndan Bektutiye Bulvarı’na doğru olan 47 dönümlük alanla ilgili tasarımlarımız, her şeyimiz hazır.  Seçimlerden sonra ilk kentsel dönüşüm projemizi oradan başlatacağız. Kendi kendini dönüştürecek, öyle bir güzel proje yaptık ki hakikaten herkes eski mahallesine dönmek isteyecek. Çünkü eski siluetine uygun bir şekilde, en fazla 3-4 katlı binalar olacak. Yollarını taş döşeme yapacağız, tamamen eski mahalle ruhunu yaşatacağız, asfalt altındaki Eski Arnavut kaldırımı olan taşları tekrar gün yüzüne çıkaracağız” şeklinde konuştu.

“ BÖLGE TURİZMİN KALBİ OLMUŞ DURUMDA”

Turizm potansiyelini ortaya koyma adına çok özel çalışmalar yaptığını dile getiren Okay, “ Önemli çalışmamız konak restorasyonu çalışmalarımızdır. Bu çalışmalarımızın ilkini Mutfak Müzesi olarak tamamladık. Mutfak Müzesi bugün Kahramanmaraş’ın en önemli turizm noktalarından biri haline geldi. Demirciler Çarşısı ile bütünleşen Mutfak Müzemize ek olarak Somut Olmayan Kültürel Değerler Müzesi ve Dulkadiroğlu Konağı  Üdürgücü Konağı’nı restore ederek hizmete sunduk. Bu bölge artık turizmin kalbi olmuş durumdadır. Yine Divanlı mahallemizde bulunan Tarihi Sokak İyileştirme projesini de önemsiyoruz. Bu projeyi biz turizm yolu içerisinde değerlendiriyoruz.

   Yeni dönemde bu yola ek olarak yapacağımız çalışmalarla bu alan da turizmin en önemli noktalarından biri haline gelecektir. Yine uzun zamandır gündemde olan ve çözüm aranan Germenica Antik Kenti ile ilgili bu dönemde önemli çalışmalar yapılacak. Bu çalışmalar da ilçemizin turizm noktasında daha önemli hale gelmesine vesile olacaktır” dedi.

Haber: Fazilet Çomruk

 

 

 

Haberin Diğer Fotoğrafları
Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Dulkadiroğlu, Belediye, Başkanı, cumhur, ittifakı, Ak, Parti, adayı, Necati, OKAY,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Kış Hazırlıkları Toplantısı Yapıldı
3 yolcuyu bıçaklayıp denize atladı
Genç çoban bir anda ayı ile karşılaştı! Kurtulmak için uçurumdan atladı

Genç çoban bir anda ayı ile karşılaştı! Kurtulmak için uçurumdan atladı
Gündem 7 ilde operasyon! Gözaltılar var
6. Geriatrik Rehabilitasyon Kursu KSÜ Tıp’ta Gerçekleştirildi
Andırın’da Yollar Genişliyor
Büyükşehirden Evde Kuaför Hizmeti
Diğer Başlıklar

177 ADET FİDANI TOPRAK İLE BULUŞTURDU
3 - 9 Kasım “Organ Bağışı Haftası”
Ekim ayı enflasyonu açıklandı
Türk tohumları 85 ülkenin toprağında
Satın aldığınız balığa dikkat edin!
Kore Halk Oyunları Gösterisi Büyüledi
Kış Hazırlıkları Toplantısı Yapıldı
3 yolcuyu bıçaklayıp denize atladı
Başkan Erdoğan'dan büyük müjde: Yüzde 10 artacak
Genç çoban bir anda ayı ile karşılaştı! Kurtulmak için uçurumdan atladı
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1593 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü272 Kişi (%13 )

Toplam 2075 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1922 - Son Osmanlı Sultanı Vahideddi'nin Yurt Dışına Çıkarılması
1922 - Şarköy ve Müreftenin Kurtuluşu
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Devletin hazinesi adalettir.
(Konfüçyus)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,23ms