Bugün - 25 Ağustos 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLEN YASİN SEPİL KİMDİR?

Erzurum'un Çat ilçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi'nde görev yapan beden eğitimi öğretmeni Yasin Sepil, Öğrencilerin yüreğine dokunmak, onların sevgisini kazanmak için her türlü fedakârlığı yapıyor. Erzurum’da yılın öğretmeni seçilerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne çıkan Yasin Sepil’i tanıyalım.

Gündem Haberi - 9 Ocak 2019 Çarşamba - 13:47
Erzurum'un Çat ilçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi'nde görev yapan beden eğitimi öğretmeni Yasin Sepil, Öğrencilerin yüreğine dokunmak, onların sevgisini kazanmak için her türlü fedakârlığı yapıyor. Erzurum’da yılın öğretmeni seçilerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne çıkan Yasin Sepil’i tanıyalım.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Yasin Sepil 05.03.1990 yılın’ da Erzurum Muratpaşa mahallesin’ de gözlerini dünyaya açmıştır. Annesi ev hanımı babası işçi olan sepil evin 3 çocuğundan en büyük çocuğudur. Dünyaya geldiği evde dayısının bağlama çalması ve uyuduğu odada bağlama sesiyle uyuması Sepil’in bundan olsa gerek müzik ruhlu duygusal bir tarzının olması gerçeğini ortaya çıkarmıştır. 7 yaşında Gülçocuk yaz okulu kur ’an kursuna gitmesi, ilahiler öğrenmesi,  söylemesi temel dini bilgilerini edinmiştir.  Kültür kurumu ilköğretim okuluna başlayan Sepil’ 8 yıl öğrenimine bu okulda devam etmiştir. Okul takımında ve okul korosun’ da olan Sepil’ in spora ve müziğe olan ilgisi çok genç yaşlarda başlamıştır. İlköğretim bittikten sonra spor lisesi sınavlarına hazırlanan Sepil 2003 yılın  da spor lisesini kazanıp mesleki kariyer yolunda önemli bir adım atmıştır. Lise yılların da söz ve şiirler yazan sepil arabesk ve fantezi müzik dinlemektedir. Küçük bir wolkmeni olan sepil her gün müzik dinlemekte olup duygularını genel de içinde yaşamıştır. Lise yılların da faal olarak alt yapı’dan yetişen Amatör bir futbol takımın da uzun yıllar futbol oynamıştır. Uzun bir süre (12 yıl) futbol hayatını devam ettirmiştir. (talihsiz bir sakatlık yaşayana kadar) spor lisesinin Türkiye’ de ilk mezunlarından olan Yasin Sepil 2006’ yılında mezun olmuştur.

MÜZİĞE TAMAMEN AĞIRLIĞINI VERDİ

 2007 yılın’ da enstrüman eğitimi almaya başlayan Sepil, ilk olarak halk eğitim merkezlerin’ de başlayan aha sonra arkadaşından gitar eğitimi almaya başlamıştır. Müzikal eğitimle birlikte üniversiteye hazırlanan 2008 yılın ‘da Futbol parkurun’dan Beden Eğitimi spor Bilimleri Öğretmenlik fakültesini kazanmıştır. Müzik hayatına devam eden sepil 2008’ yılından itibaren canlı müzik yapmaya başlayıp birçok mekânda sahne almıştır. 2010 yılın’ da arkadaşları ve hocalarının desteğiyle üniversiteler arası  koçfest  şarkı  ve ses yarışmasın’ da (rock,pop,slow,caz,Anadolu rock tarzlarıyla) 1.si olmuştur.  Erzurum Atatürk üniversitesin’ de konser verecek olan Mor ve ötesi grubuyla sahne almıştır. Kulis’de tanışmıştır. Müzikal ve sportif faaliyetlerine devam eden sepil 2011yılın’da futbolu bırakmış. (Futboldan kopmamak için Atatürk üniversitesi Tıp Fakültesi Futbol takımını 5 yıl çalıştırmıştır.) Futbolu bırakan sepil müziğe tamamen ağırlığını verip çeşitli canlı yayın ve radyo programlarına katılmıştır.

KENDİ İMKÂNLARIYLA (DEMO SİNGLE ) ’ 10 PARÇALIK BİR ALBÜM ÇIKARDI

 Aynı yıl içerisin’ de imkânlarımla değil mücadelemle varım, deyip kendi imkânlarıyla (demo single ) ’ 10 parçalık bir albüm çıkarmıştır. 8 parçanın söz ve müziği kendisine ait olan sepil Erzurum Atatürk üniversitesin’ de albüm standını kurup sahneler ve çeşitli etkinliklere katılmıştır. 2012 yılın‘ da mezun olan sepil yaz tatilin’ de İzmir’e yerleşmiştir. Karşı yaka spor, Bornova spor, Bayraklı spor, menemen spor ve tire spor antrenmanlarına gönüllü olarak katılan Sepil, Antrenman ve futbol bilgisini geliştirmek için gözlemler yapar maçları izler. Ve bazı mekânlarda canlı müzik yapar. Sepil ailesinin isteği üzerine Erzurum’a dönüş yapmak zorun’ da kalır. Tekrar Erzurum ’a dönüş yapan sepil Federasyonun açmış olduğu BATMAN SPOR tesislerin’ de TFFGRASSPORTS UEFAC Antrenörlük lisans diplomasına katılır.18 günlük kampın ardından belgeyi alır.

KÖYDEN İNDİM YEŞİL SAHALARA

Ailesi’nin isteği üzerine Futbola ve müziğe ara vermek zorun’ da kalan sepil 2013 yılın ’da KPSS sınavına hazırlandı.2014 yılın ’da Erzurum’un bir köyüne Beden Eğitimi öğretmeni olarak atanır. Okul ‘da çeşitli aktiviteler düzenleyen Sepil devamsız ve okula gelmeyen öğrencileri eğitime kazandırmak için kolları sıvar. Sportif ve müzikal etkinlikler gerçekleştirir.  2015 yılın’ da askere gider. 1 yıl yedek subay olarak askerliğini yapar. 2016 yılın ’da askerliğini bitirir okula ve projelerine kaldığı yerden devam eder. Köy çocuklarını spor ve müzikle, Köyden indim yeşil sahalara, haydi futbola, sende söyle sende çal gibi.  Patentli projelerini gerçekleştirir eğitime insan kazandırır. Projeleri çeşitli ulusal kanallar ’da yer alır.

YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLDİ

TRT, NTV, A HABER, FOX TV. Yerel kuruluşlarda basın ’da yer bulur.2017 -2018 yılın’ da önce görev yaptığı ilçe’ de daha sonra il merkezin ’ de yılın öğretmeni seçilir. Sayın Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN tarafından ANKARA’DA ödüllendirilir. Sayın Başbakan Binalı yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı tarafından ödüller alır. Şimdi ise görev yaptığı okul ’ da beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

FARKINDALIKLARA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR

Köy hayatı başlı başına farklı bir dünya, köyde görev yapmanın zor olduğu kadar güzel yanları da var. Buradaki çocuklar eğitime aç ve çok saf duyguları olan ve öğretmenlere karşı sonsuz saygı ve sevgi barındırıyorlar. Gözlerindeki umut ışığını görünce bütün zorlukları unutup öğretmenlik mesleğinin bir kez daha kutsal olduğunu hatırlıyorsunuz. Erzurum’da yılın öğretmeni seçilerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne çıkan Yasin Sepil,  önemli bir farkındalıklara imza atmaya devam ediyor.

“ÖĞRENCİLERİNE DERSLERİ MÜZİK VE SPORLA SEVDİRDİ”

Bugüne kadar 50'nin üzerinde köy çocuğunu müzik ve sporla okullu yapan öğretmen Sepil, girdiği müzik dersinde de bağlama ve gitarla öğrencilere şarkı ve türküler seslendirerek, okulda öğrencilerin keyifli zaman geçirmesini sağlıyor.   Ziyaretlerinde bazı ailelerin çocuklarını hayvanlarının bakımı için okula göndermediğini, bazı öğrencilerin ise okula ısınmadığı için derslere katılmadığını tespit eden Sepil, Ailelerin desteğiyle eğitime kazandırdı ve öğrencileri müzik ve sporla dersleri sevdirerek, okula gelmelerini sağladı.

“GURUR YAŞADI”

Geleceğin dürüst, ahlaklı, çalışkan ve vatanına milletine faydalı bireyler yetiştirmenin mücadelesini veren Sepil, Eski bir futbolcu olduğu için köyde, gençlere eğitimin yanı sıra, sanat müzik ve spor anlamında geliştirdiğim projeler ile hizmet veriyor. Çat’ta 400, Erzurum’da 22 bin öğretmen arasından sıyrılarak yılın öğretmeni seçilen ve 1 Milyon öğretmen arasında yılın en genç öğretmeni olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet edildi. Külliye’ye davet edildiği için Sepil, büyük bir gurur yaşadığını ifade etti.

“BÜYÜK FEDAKÂRLIKLAR GÖSTERİYOR”

Öğretmenlik sadece okulda kitaptan öğretmek değildir, gerçek hayata da bilinçli bireyler iletişim kurabilen birbirleriyle anlaşabilen bireyler yetiştirmektir. Öğretmenlik vicdan işidir.  Öncelikli hedefimiz Vicdanlı nesiller yetiştirmek olmalıdır. Bu bilinçle Soğukpınar Köyüne hizmet etmeye devam eden Sepil Öğretmen büyük fedakârlıklar göstermeye devam ediyor.

 

Haber: Fazilet Çomruk

 

Haberin Videosu
Haberin Diğer Fotoğrafları
Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Erzurumun, Çat, ilçesine, bağlı, Soğukpınar, Mahallesinde, görev, yapan, beden, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Üniversite Rektörü Can, 34 Ülkenin Kültür Elçilerini Ağırladı
Çinliler Mado’ya hayran kaldı
Silahlı saldırı: 1 ölü, 3 yaralı

Silahlı saldırı: 1 ölü, 3 yaralı
Orman yangını çıktı
Terör operasyonu! 3 gözaltı
2028 yılına kadar ehliyetine el konulan sürücü trafik kazasında öldü
Meteoroloji'den sel açıklaması!
Diğer Başlıklar

KAHRAMANMARAŞTA KIŞ HAZIRLIĞI
Üniversite Rektörü Can, 34 Ülkenin Kültür Elçilerini Ağırladı
Çinliler Mado’ya hayran kaldı
Bitkiler hangi hastalığa iyi gelir?
Silahlı saldırı: 1 ölü, 3 yaralı
Katil İsrail güçleri Gazze sınırında 122 Filistinliyi yaraladı
Orman yangını çıktı
Terör operasyonu! 3 gözaltı
2028 yılına kadar ehliyetine el konulan sürücü trafik kazasında öldü
Meteoroloji'den sel açıklaması!
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1583 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü271 Kişi (%13 )

Toplam 2064 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1516 - Yavuz sultan selim han?ın Haleb?i fethi.
1537 - Korfu adasının fethi.
1916 - Rus?ların Muş?u İşgali.
1949 - NATO'nun Yürürlüğe Girmesi
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler?
(Mevlana)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,23ms